Tipy na výlet vhodné i při nepřízni počasí jsou označeny symbolem sluíčka a mráčků

.......................................................................................http://www.vranovska-plaz.cz/cs/aktualni-akce/pripravovane-akce.html..............................................................................................................................................................................................

 

Zoo - Přírodní park GERAS..  

V zoo můžete zažít krásný den strávený s dětmi , kdy na vás čeká spousty zážitkových akci jako stezky, koupání nebo rybaření. Zoo se nachází 18,7km od Babyhotelu v rakousku, kdy projíždíte bývalou pohraniční zónou s původním krajinným rázem a malebnými vesničkami.

 • vivárium
 • dětské zoo
 • tematické stezky
 • panoramatický kopec
 • Geras s bylinková zahrádka
 • Koupání a rybaření jezero s kempu
  • Otevírací doba: Od Květné neděle Všech svatých 
   otevřeno od úterý do neděle a svátky od 9 do 18 hodin+  o svátcích i v pondělí.
  • Vstupné: 
   dospělý € 4, -
   Dospělí (s slevové karty) 3,50 €
   Skupiny (20 osob - na osobu) € 3, -
   Děti (6 - 15 let)

   € 2, -

   Průvodce (za dospělou osobu - za poplatek) 6,50 €
   Skupina dětí (6 až 15 let - z 12 dětí) 1,00 €
   Průvodce  (za dítě - za poplatek)  
   Psi vstupenka : pozor pouze na vodítku!!! 1,50 €
    

Vzdálenost 18,7 km (Babyhotel - Parking zoo Geras) na kole 1,5h, autem 24 min.

Odhad časové náročnosti: autem-  min.2,5h – celý den

na kolech- min 5h- celý den

GPS 48.795853,15.66144

 

 

 

 

 

 

 

Plavba lodí jako za starých časů   

Vraťte se o pěknou řádku let dozadu a představte si plavbu na parníku Mír s kouřícím komínem a ponorem ďábelsky nízkým. Že to nejde? Ale jde, přijďte k nám na recepci Babyhotelu a zajistíme Vám zvýhodněné rodinné vstupné na parník, který je stejně velký, jen pravda už mnohem komfortnější. Kdo by taky dnes chtěl stát u kouřícího komínu, že?  Speciálně u nás máte možnost si zajistit plavbu za zvýhodněnou cenu již od 260,-Kč za rodinu i s kočárkem. Bližší info na naší recepci včetně odjezdů a tras.  Speciálně u nás máte milí rodičové možnost kočárku na parník zdarma. Plavbu si můžete zvolit podle časové náročnosti. Tak tedy vzhůru do toho. Poznejte přehradu z vodní hladiny. Tyto lodě nabízí dostatek  míst a prostoruplavba lod pro kočárky a děti. Tak neváhejte, nadpisDOPORUČUJEME. Loď je i s dostatkem krytého sezení, takže vhodné i při nepřízni počasí.

 Nástupiště je ihned po projítí přehrady u kotviště. Přesto v případě, že budete chtít po vyjížďce si udělat procházku po pláži, můžete užít bezplatného  vstupu na Vranovskou pláž mimo sezonu. V sezoně je zpoplatněna 40kč / dospělý, děti do 6let zdarma, nad 6 let 25kč. Při uhrazení máte volný vstup do tobogánu a letního kina, animační programy pro děti.  Více info ZDE 

 

 

 

 

Malá okružní plavba Vranov- Chvalatice a zpět 50 min

Velká okružní plavba Vranov – Bítov a zpět 90 min. 

Vzdálenost 1,7 km (Babyhotel - kotviště) pěšky 24min , autem 5min.

Vozidlo nutno nechat na placeném parkovišti před samotnou přehradou.

Odhad časové náročnosti:  min.1,5h – 2,5max. celý den

 GPS 48.908943, 15.820781

 

 

Muzeum lehkého opevnění

Muzeum lehkého opevnění  ve Vranově nad Dyjí vzniklo v roce 1998, kdy započaly první rekonstrukční práce na tehdy opuštěných objektech. Zcela záměrně bylo vybráno opevnění v Junáckém údolí, neboť se zde dochovala pozoruhodná linie opevnění chránící životně důležitou hráz Vranovské přehrady. Hlavním záměrem rekonstrukčních prací bylo uvedení několika pevnostních objektů do stavu z různých historických období první republikou počínaje, obdobím Železné opony konče. Přijďte a posuďte sami, případně nás můžete navštívit pouze na internetu a to pomocí odkazů na této stránce. Více informací pak ZDE. Areál se nachází asi 200 metrů nad Vranovským zámkem u komunikace směrem na Šafov. U autobusové zastávky Vranov - statek je třeba zabočit doprava. Nejbližší vlaková stanice je Šumná, ale na Vranov je odtud 6 - 7 km. Pouze v době sezóny jezdí pravidelně ze Šumné do Vranova autobusové spoje. Z Vranova na Dyjí jezdí v červenci a srpnu k Pevnostnímu muzeu turistický vláček. 

OTEVÍRACÍ DOBA TIC v sezóně 14.6. - 14.9. Pondělí - Neděle 8,30 - 11,30  12,00 - 17,00  OTEVÍRACÍ DOBA TIC mimo sezónu: Pondělí - Pátek  7,00 – 11,30  12,00- 15,30 

Telefon: +420515 296 285  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

 

 

Kinderwelt   

Možnost celodenního vyžití dětí v kinderweltu  od nejmenších až po ty náctileté. Rodiče mohou spojit návštěvu Kinderweltu s nákupy na tolik proslulých Dutyfreeshop (parfémy, alkoh.,nealkohol.nápoje, cukrovinky) nebo uskutečnit  Freeport Hatě, kde jsou každý den výprodejové ceny značkového oblečení. Samotný příjezd , kdy budovy jsou provedeny v pohádkovém prostředí s draky a rytíři, koňmi a vozy je excelentní zážitek.

Odhad časové náročnosti:  min.2h – max. celý den (v místě možnost nespočet variant dát si oběd. Doporučujeme dát si oběd v letadle, které je předěláno na  restauraci a nelze přehlédnout= skvělý zážitek, rozumné ceny , kvalita jídla adekvátní prostoru ledadla a omezeným možnostem prostoru)

Vzdálenost 32km (Vranov-Znojmo-Hatě)

Časová náročnost min. až max. : min.2h  / celý den

 GPS 48.765052, 16.065187

 

 

 

 

 

Návštěva Kina ve Znojmě    

 V dnešní době je spěch a informační boom na děti, ale klasické kino je neprávem opomíjené. Zkuste milí rodičové mrknout na program kina a třeba Vás a vaše děti pohltí kouzlo klasické projekce. Kino je ve Znojmě nově zrekonstruované a je tam i příjemné místo na sezení. Současně to neznamená megalomaskou stavbu a o stovkách sedaček, kdy to pravé kouzlo je v právě v prostředí a atmosféře samotného kina.  

aktuální program kina naleznete ZDE           Mapka rozmístnění sedaček dvou sálů ZDE

Rezervace vstupenek na tel. čísle  515 261 271              Adresa: Kino Svět, Havlíčkova 007, 669 02 Znojmo

Pokladna je otevřena hodinu před začátkem prvního představeníTelefonické rezervace vstupenek: 515 261 271. Rezervace se automaticky ruší, pokud zamluvené lístky nejsou vyzvednuty půl hodiny před začátkem představení. 

Odhad časové náročnosti:  min.2,5h – 3,5max. 

 GPS 48.856998, 16.054504

 

 

 

 

 

 

Znojemské podzemí

Možnost navštívit znojemské podzemí. S kočárkem nelze absolvovat, pouze dítě v náruči, nebo nosičce. Je možnost zvolit více tras, i ty nejméně náročné pro maminky s dětmi. POZOR, teple se obléct. Veškeré Informace i s cenami najdete na výše uvedeném odkaze.

Při té příležitosti můžete využít turistického vláčku Znojmem . Je krytý a přizpůsoben nezmarům počasí.

Ve Znojmě možnost nákupu v shopping centrum u Interspaaru.

Vzdálenost 21km (Vranov-Znojmo)

Časová náročnost min. až max. : min.2h  / 4h

GPS 48.856077, 16.049357

 

 

Termální aquapark Laa an der Thaya

Skvělé vyžití jak pro děti, tak i rodiče za poměrně nízké ceny. I pro ty nejmenší jsou tam připraveny brouzdaliště. Možno spojit s nákupem v schopping centru Hevlín viz odkaz www.laabomba.com .

Vzdálenost 54km (Vranov-Znojmo-Hodonice-Dyjákovice-Hevlín – Laa an der Thaya)

Časová náročnost min. až max. : min.4h  /  celý den

GPS 48.723261, 16.392424

 

Aqualand Moravia – největší aquapark na Moravě

Největší a nejnovější aquacentrum na Moravě. Možnost vyžití celý den. Ceny vyšší, doporučujeme  prohlédnout nejprve ceník, zejména stravování v místě je dosti  drahé.

Vzdálenost 69km (Vranov-Znojmo-Pohořelice-Pasohlávky) krásná silnice, doba jízdy max.1h

Časová náročnost min. až max. : min. 4h  / celý den

GPS 48.903458, 16.574293

 

Museum motorismu

Na ploše bezmála 1500m2 najdete 40 předválečných automobilů, desítky motocyklů, bicyklů, stabilních motorů. Dále traktory, parní stroje, motory pro pohony mlýnů, benzínové pumpy, smaltované reklamní tabule, kočárky, šlapací autíčka, dětské hračky a další stovky exponátů tykajících se motorismu a to do roku výroby 1950. 

Zajímavostí je největší sbírka heverů u nás (možná i v Evropě). Dobovou atmosféru doplňují vtipně instalované figuríny oblečené ve stylu třicátých let.
Skutečné fandy potěší sbírka dobových prospektů, řidičských průkazů a desítky dalších tiskovin , týkajících se motorismu. Možnost 100m od muzea navštívit stylové občerstvení U obří hlavy (vaří zde minutky, ale mají tam levné a přitom chutné jídlo se zajímavým prostředím, které zaujme děti).

Vzdálenost 22km (Vranov-Znojmo)

Časová náročnost min. až max. : min. 2h  /  5h 

GPS 48°51'14.904"N, 16°2'34.332"E

 

 

 

Gránické kochání za vyřezávanými zvířatky

srnkaZaparkujte si autem a 10min od parkování vkročte do krásné scenérie lesní krajiny. Granický les je vybaevn vyřezávanými zvířátky, spousty zajímavých interkativních textů o přírodě a lese, nebo i také zábavným hracími prvnky pro děti všech věkových kategorií. A že cestou vyhladovíte? Není problém, v dosahu máte hned vícero možností najíst se. Viz níže máte odkazy na pozice občerstvení v dosahu chůze. Cestou můžete i navštívit muzeum motorismu, které popisume hned pod tímto výletem niže. Vstupo do Gránického údolí/lesa je nezpočet. My zde ukazujeme ten nejvhodnější a nejkratší od vozidla ku lesu či občerstvení. 

Zde uvádíme lokalizace občerstvení. Pro pozici nebo web postačí jen kliknout na danou restauraci. klaviatura

1.Obří hlava    2.Restaurace U Aipldauerů  3. TeraZa u Rotundy (pivo i menu)

Při té příležitosti můžete využít turistického vláčku Znojmem . Je krytý a přizpůsoben nezmarům počasí.

Ve Znojmě možnost nákupu v shopping centru 

Vzdálenost 21km (Vranov-Znojmo)

Časová náročnost min. až max. : min.2,5h  / celý den

GPS 48.855020, 16.040675

 

 

 

Museum nejen motocyklů

Veteráni jsou naší vášní už od roku 1984, naší profesí se stali v roce 1989, kdy pan majitel započal přestavbu rozsáhlého objektu v Lesné, za účelem získání prostor pro jejich vhodného ukrytí. V roce 1995 se nám tak podařilo otevřít jedno z prvních soukromých muzeí motocyklů v České republice.

Vzdálenost 5,5km / 6min jízdy (Vranov-Lesná)

Časová náročnost min. až max. : min. 1h  /  3h 

GPS 48.906903, 15.871081

 Želetice - rodinné papírny

Od roku 1998 zde vyrábí tradičním způsobem netradiční ruční papír. Jedná se o rodinnou firmu manželů Davidových, kteří vyrábí papír způsobem užívaným již před dvěma tisíci lety - ručním čerpáním papíroviny dřevěnou formou opatřenou sítem. Papírna Stará škola sídlí na návsi vinařské obci Želetice vzdálené 16km od Znojma. Je zpřístupněna veřejnosti a od dubna do října nabízí exkurze. 

  Vzdálenost 33,8km (Vranov-Želetice)

Časová náročnost min. až max. : min. 2,5h  /  5h

 GPS  48.940232, 16.179245

 

Museum tatrovek

Tatra museum Bítov , tel. 604 231 026) 

Prohlídky expozice v době 9,30 až 17,00 hod. Zvýhodněné vstupné 80 Kč pro rodiny nebo slupinky 3-5 osob.

Vzdálenost 12,8 km / 14min jízdy (Vranov-Lančov - Bítov)

Časová náročnost min. až max. : min. 1h  /  3h 

GPS 48.937630, 15.729175

   

 

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí ležící na jižní hranici českého státu asi 110 km od Vídně patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Současnou podobu mu vtiskli po ničivém požáru v roce 1665 hrabata Althannové. Ti na sklonku 17. století - podle projektu proslulého dvorního architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu - nejdříve postavili a vyzdobili impozantní sál předků, dominující zdejší členité krajině a výtvarně umocňující její osobitý půvab. Vzápětí vybudovali zámeckou kapli Nejsvětější Trojice jako jeho ideovou protiváhu. V 18. století pak přestavbu dovršili obytnými budovami čestného dvora. Zámek po nich získali polští Mniszkové, kteří přivedli k nebývalému rozkvětu proslulý vranovský závod na výrobu kameniny a porcelánu..

 Vzdálenost 1,2km (Vranov-Vranov)

Časová náročnost min. až max. : min. 2h  /  5h

Lze jít pěšky s kočárky, nebo vozidlem vyjet až k zámku a po vystoupení rodiny řidič sjede zpět na záchytné parkoviště o 350m níže.

 

 

 Keramická dílna 

„Keramika Piwowarczik“ Vranov nad Dyjí , tel. 724 051 917 

Prohlídky keramické dílny ve Vranově nad Dyjí ZDARMA. Ukázka tvorby vranovské kameninové keramiky s možností zakoupení výrobků. Dílna otevřena v době od 14,00 do 16,00 hodin.

GPS 48°53'46.775"N, 15°48'39.657"E

 

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada je největší vodní nádrží na Dyji. Přehradní zeď o délce 292 m a šířce 60 m byla postavena podle švýcarského projektu v letech 1930 až 1933. Na pravém břehu je dosud v provozu elektrárna se třemi turbínami. Svého času byla největší údolní přehradou v Československu s délkou jezera přes 30km, která dosahuje až k obci Podhradí nad Dyjí. Dnes tvoří Vranovské přehrada především vyhlášenou rekreační oblast. Údolní nádrž, tradičně nazývaná „Moravský Jadran“, patří mezi nejteplejší přehrady v republice.

Vzdálenost 1,6 km (Babyhotel -přehrada/hráz) pěšky 20min , autem 5min.

Vozidlo nutno nechat na placeném parkovišti před samotnou přehradou.

Odhad časové náročnosti:  min.1,5h – 2,5max. celý den

 GPS 48.905591, 15.817899

 

Vodní lyžování

Vodní lyžování - TJ Delfín Oleksovice

Už jste někdy zkusili vodní lyžování? Pojďtě na to,  děti můžou využít přírodního koupání, ti větší hurá s rodiči do nevšedního zážitku. Proč jezdit k moři za dobrodružstvím, když ho máte přímo u sebe…. Malá nádrž o rozloze 30 ha nabízí vyhrazenou část pro provozování vodního lyžování.

Adresa: Vodní lyžování -TJ Delfín Oleksovice

 Vzdálenost 26km/ 20min jízdy (Vranov-Oleksovice)

Časová náročnost min. až max. : min. 2h  /  5h

GPS  48°54'48.364"N, 16°15'41.701"E

 

Výlet lodní po Vranovské přehradě

Již v roce 1931 se konaly ve Znojmě porady, zda Národní jednota nezřídí plavbu nad přehradou. Původně se zamýšlelo plavbu provozovat společně s Klubem českých turistů, ale kvůli průtahům požádala Národní jednota o koncesi samostatně. Žádost byla kladně vyřízena Československým plavebním úřadem 28. června 1933. Jelikož byla voda do přehrady napouštěna až na podzim 1933, počítalo se se započetím plavby v na jaře 1934.

Po vyřešení všech formálních a finančních problémů byl 11. července 1934 na vodu spuštěn motorový člun Máša s kapacitou 30 až 40 osob. Jezdilo se denně zpravidla ve 14 hodin z Vranova do Bítova a zpět se zastávkami u Lančova a Chvalatic. Bylo také možné objednat plavby na přání. Mimo to se konaly okružní jízdy jen nad přehradou. Za cestu do Bítova bylo vybíráno jízdné 6 Kč a za okružní projížďku 2 Kč. U hlavního přístaviště byla postavena prostornná čekárna s bufetem.

 

Vyhlídka zamilovaných

 

Legenda z daleké staré Číny vypráví o tom, jak na Velké čínské zdi byla natažena lana, na která novomanželé přimykali visací zámečky jako symbol věčné lásky a pojištění štěstí.

Italský spisovatel Frederico Moccina (nar. 1963) použil ve svém románu “Chci tě” starý rituál lásky pro své hrdiny – zamilovaný pár. Zde si milenci svou lásku pojistí připevněním zámečku na řetěz mostu Milvio v Římě a klíček hodí do řeky Tibery. Na tomto mostě údajně zemřel mučednickou smrtí patron všech zamilovaných – sv. Valentýn. Idylická krajina našeho městyse Vranova nad Dyjí a jedinečnost vyhlídky z hlavní serpentiny nabízí tento romantický rituál všem lidem, kteří věří, že “Láska vítězí nad vším...” OMNIA VINCIT AMOR – Vergilius. 

GPS 48.895406, 15.818793

 

KOLOVÝ TURISTICKÝ VLÁČEK 

který funguje nejen jako zážitkový, ale jako dopravní prostředek náměstí – hráz. Jezdí dle jízdního řádu, který je na každé zastávce, na www.vranov-region.cz nebo k dispozici na informačním centru.

 

PEVNOSTNÍ MUZEUM VRANOV

- areál lehkého opevnění vz. 37 z roku 1998. 732 605 638

Návštěvní doba: červenec a srpen – denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Přístup: Areál se nachází asi 10´pěší chůze nad Vranovským zámkem u komunikace směrem na Šafov. U autobusové zastávky Vranov – statek je třeba zabočit doprava. 

 

ELEKTRÁRNA 

– návštěvnické středisko v budově vodní elektrárny s možností prohlídky, www.elektrarna-vranov.cz  vstup zdarma  605 154 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Prohlídky výhradně každou hodinu, vyčkat příchodu průvodce. Otevřeno od 9-17 h, poslední prohlídka v 16 h.

 

LANOVÝ PARK

na Vranovské pláži více info ZDE  tel. 604 859 434)

 

 

 

 

 

...............................................................................................................................................................................................................................................................

ŽIVÁ HUDBA, DEGUSTACE, AKCE  V RESTAURACÍCH

RESTAURACE PARNÍK, Vranov – živá hudba v určitých termínech v restauraci, informace na tlf. 723 612 306

 

COUNTRY SALOON, Vranov – každou středu hraje country kapela Paroháči od 20.00, rezervace na baru nebo 603 549 469

 

ZVÍŘATA V ZAHRADĚ NA BÍTOVĚ

– 600m před hradem Bítov, 607 515 918, Z. Nikolai, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , otevřeno X.-VI. Po-Ne 10-17.30 hod., VII.-VIII. Po-Ne 10-18.30, IV.-X. Po-Ne 10-17.30 hod.

 

ROZHLEDNA RUMBURAK

(Bítov) – před hradem. Jediná rozhledna na Znojemsku.  Otevřeno: 10:00 - 18:00 hodin. Vstupné na rozhlednu je 30 Kč. +420 777 348 757 

 

ZŘÍCENINA CORNŠTEJN

(u Bítova) –Otevřeno denně (31.5. – 30.9.) 9-17.00 hodin, poslední prohlídka v 16 h. Odstavná plocha pro auta cca 0,5 km směr Lančov. www.znojmuz.cz   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  604 891 875. V červenci a srpnu ukázky historického šermu v průběhu denních prohlídek hradu. Červenec a  srpen divadelní a  šermířská představení.Denně od 10-11.30 13.30-16.30 hod. řemeslné dílny. Po celý týden na hradě středověké: odívání, keramiku, šperkařství, kuchyni, mučírnu, mistra kata, tkalcovství, písemnictví a mistra zbrojíře.

 

STÁTNÍ ZÁMEK UHERČICE 

+420 515 298 396     Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.       www.zamek-uhercice.cz

Otevřeno: červen – soboty a neděle, červenec a srpen – denně mimo pondělí. Návštěvní hodiny: 9.30 – 17.00, poslední prohlídka v 16.15. Zpřístupněny 2 okruhy. Trasa A – interiéry v různých fázích restaurátorských zásahů: salony západního křídla včetně komorního barokního divadla s náznakovou instalací mobiliáře (obrazy, lustry, gobelíny), banketní sál, chodba jižního křídla (výstava fotografií zámku – průřez uplynulým stoletím), letní jídelna a sousední salon, zámecká kaple. Trasa B (otevřena od července 2013): prostory tzv. starého zámku (nejstarší části areálu) ještě před zahájením stavebních a restaurátorských prací. Výstup do horního patra věže s vyhlídkou do okolí.Mimo sezonu jsou prohlídky možné pro skupiny min. 10 osob po předchozí dohodě se správou zámku.

 

STARÝ ZÁMEK JEVIŠOVICE 

- otevírací doba - červen, červenec, srpen: denně /kromě pondělí/ 10-12, 13-16 hod.,

- květen a září:                 So + Ne a svátky          10-12, 13-16 hod. všední dny /kromě pondělí/ - na požádání

Vstupné 80,-Kč, zvýhodněné 40,- Kč   Telefon 515 231 141, 607 190 990

  

KROKOTERÁRIUM JEVIŠOVICE 

 DOČASNĚ UZAVŘENO, nutno volat pro ověření stavu viz kontakt

– otevřeno denně, 515 266 711 Provozní doba: Krokoterárium Jevišovice  po - ne od 9:00 hod. do 16:00 hod. Poslední prohlídka probíhá v 15:30. Objednávky větších skupin na telefonu  515 266 711 Vstupné: děti do 6 let  zdarma děti do 15 let 40,-Kč starší 15 let  60,-Kč kontakt:  515 266 711, 724 238 554 

 

 Aktivní víkend – sport, adrenalin, akce pro děti: 

Rybníky u Jejkala (www.vranov.info/rybniky_jejkal, tel. 775 753 073) – možnost rybolovu na soukromých, kvalitně zarybněných rybnících   

Bakchus aktivity Vranovská pláž (www.bakchusaktivity.cz , tel. 604 859 434) více info ZDE ,

Adrenalínová houpačku z mostu na Vranovskou pláž – „swing jump“. 
Provoz: sobota 26.4.,  11,00 - 18,00 hodin.

Šlapadla a loďky - provoz 10,00 - 18,00 hodin, cena 80 Kč/hod. šlapadlo, 60 Kč/hod.loďka

Koloběžky - provoz 10,00 - 18,00 hodin, cena 40 Kč/hod. V sobotu 26.4. dostanou děti k zapůjčeným koloběžkám podklady pro „bojovku“ - hledání indicií a plnění úkolů. Po úspěšném absolvování hry je čeká odměna ve formě podvečerního překvapení.

Půjčovna elektrokol a elektroskútrů Vranov nad Dyjí - hráz (www.naplnyproud.cz , tel. 733 670 428) - Zapůjčení elektrokola/elektroskútru v ceně 80 Kč na 2 hod.

 

Koňská stáj Vranov nad Dyjí (více info ZDE , tel. 739 479 832 

Vožení dětí a dospělých na koních. Zájemci si mohou vyzkoušet jízdu na klidných koních appaloosa. 

 


Tematické vycházky do okolí Vranova nad Dyjí s průvodci NP Podyjí:

 Vycházka s průvodcem "Po stopách úzkokolejky" (Vranovská přehrada) (www.nppodyji.cz, tel. 724 256 182)

 NP Podyjí Vranov nad Dyjí (www.nppodyji.cz , tel. 724 256 182)

 Trasa: přehradní hráz Vranov - údolí Štítarského potoka - po zelené značce kolem hájovny zpět

 Délka vycházky: cca 5 km, nenáročný terén, částečně však mimo cestu, doporučené vybavení - dobrá obuv

 Tématické zaměření: Pro dopravu materiálu na staveniště Vranovské přehrady byla v roce 1930 z nádraží Šumná postavena úzkokolejná drážka. Kromě množství archivních materiálů a fotografií zůstaly po tomto pozoruhodném technickém díle zachovány doposud patrné stopy v terénu. Účastníci vycházku budou mít příležitost nejen nahlédnout do kopií archivních záznamů, ale i projít část trasy a stát se tak na chvíli "drážními archeology".

 

Vycházka s průvodcem po vyhlídkách (Vranov nad Dyjí)

(www.vranov.info/pruvodce , tel. 739 302 038)

Claryho stezka - po vyhlídkách v okolí Vranova n.D.(cca 7 km),

  

Cykloturistika

tip pro výlet na kole pro rodinu 

více info Intuitivní mapa          Popis zajímavých cyklotras   

Přímo z našeho Babyhotelu je krásná vyjíždka do Podmolí (možno navštívit místní hospůdku u rybníka) , možnost pokračovat přes Bezkov do Citonic krásnou loukou a nově vybudovanými biorybníky.(V Citonicích u rybníka možnost občerstvení v jedné hospůdce, po vyjetí na hlavní silnici možnost druhé hospody i s vařením).

Nebo z Podmolí navštívit poslední možnost shlédnout zbytek železné opony viz více info ZDE. V případě času možnost pokračovat až do věhlasných vinic Šobes. I zde možnost jídla.

Možnost využít zpět spojení CYKLOBUSU viz více info ZDE        

 

Zde nabízíme nejoblíbenější  plánovače tras 

http://www.bikemap.net/cs/?tab=top#/z15/49.75,15.5/terrain&gsc.tab=0

internetu (také běžecké trasy, turistické trasy, in-line trasy, moto trasy). 

- Používá mapu Google - klasická, hybridní, terénní, satelitní,  lze přepnout také na Open street map, Open cycle map.

- Program je v češtině, jednoduché tvoření tras podle "magnetu" (čára kopíruje silnici), možnost přidat fotografie, symbolu (více v článku), interaktivní výšk.profil (menší). Je možné editovat trasu.

- Publikování na webu, blogu (html) - mapa s profilem, nebo jen mapa (různé velikosti mapy), do mapy lze také přidat fotografie (ze svého PC). Na web lze vložit jak danou trasu, tak souhrn tras uživatele.

- Na mapě je široká možnost zobrazení externích informací - např. počasí, webkamery, wikipedie, fotky z Panoramio, videa z YouTube, další možnosti jsou u Německa a Rakouska (ubytování, zajímavosti,...)

- Trasu lze odeslat na facebook, možnost vedení tréninkového deníku, vytvoření události (závody, výlet,...) na trase. Možnost tisku trasy. Trasu lze hodnotit, napsat komentář, označit ji jako oblíbenou, odjetou nebo ji mít v plánu.

- Nahrání trasy z GPS, KML souboru nebo přímo z přístroje Garmin

- Export trasy GPX,  

KML (Earth)

Nevýhody: není turistická mapa, máte-li hodně tras, nejde vyhledat danou trasu podle různých parametrů.

 

http://www.gpsies.com/#10_48.97050476074219_15.902206420898438_mapQuest

Používá mapy od Google, Microsoft, Yahoo, Open street map, Open street map cycle. Zobrazení jako klasická, terénní, hybridní, satelitní, Google Earth mapa. Možnost přepnutí na Geocaching map (u tlačítka more)

- Není sice přeložen celý (už na tom ale dělám), ale základní informace jsou v češtině. Jednoduché tvoření tras (pokud při tvoření trasy zaškrtnete políčko "Follow roads" trasa bude kopírovat silnici (tzv. funkce magnet), nově má pod Follow roads (kopírovat silnici) i políčko Walking, s kterým funguje magnet i na menších silnicích (na rozdíl od Bikemap). Také je zde možnost přidání waipontů (body cesty - využití v GPS, např. při navigaci). Interaktivní výškový profil (větší jako u Bikemap, ale u vložené mapy na web je menší)).  

Trasu lze poslat na Open street map. V plánovači tras si můžete naklikat cestu a bez uložení trasy na web jej můžete importovat do Garmina.  

Je možné editovat trasu.

- Publikování na webu, blogu (html) - mapa s profilem (nastavené 600*400, možnost úpravy jen v kódu html). Oproti Bikemap nelze vložit fotku z PC přímo do trasy a nelze ji tak vidět přímo.  Pokud však máte fotky na webové galerii Picasa a máte u fotky zadanou i polohu pořízení fotky, lze fotky importovat přímo do mapy. Jednotlivé fotky tak budou přímo v mapě (viz zde...). 

Na web lze vložit jak danou trasu, tak souhrn tras uživatele. Pokud nemáte u fotky místo pořízení, ukáží se Vám fotky v infu pod mapou. Zde lze také vložit video z YouTube.

- Na mapě je možnost zobrazení externích informací - např. počasí, webkamery, wikipedie, fotky z Panoramio, videa z YouTube.

- Trasu lze odeslat na facebook, vytisknout, poslat mailem

- Nahrání trasy z přístroje Garmin nebo formáty:  

Google Earth (KML, KMZ), PCX5 (tracks, waypoints), GPX (tracks, routes, waypoints), GPX Garmin Streetpilot, Garmin Course (CRS, TCX), CompeGPS, GeoRSS, Logbook, NMEA, OVL (ASCII), Fugawi, KOMPASS Verlag (Alpenverein), Navigon Route, OziExplorer, qpeGps Track, MagicMaps IKT, TomTom ITN, Suunto SDF, Magellan Track, PathAway  

(daleko větší výběr jako Bikemap)

- Export trasy také do těchto souborů a přístrojů Garmin. Požívám v GPS -  

GPX - pro navigování nebo také Garmin Course TCX (lepší navigace v terénu)

- Konvertor - výborný nástroj na konverzi souborů tras.

-  Aplikace pro telefony iPhone a s Androidem.  

Nevýhody: není turistická mapa 

 

 

 

 

 

penzion Vranov, ubytování vranovská přehrada, ubytování vranov nad dyjí, penzion jižní morava, ubytování vranov, hotel pavlov, penzion relax, pension relax, dovolená vranovská přehrada, ubitovanie vranov,  penzion na jižní moravě,pension na jižní moravě, ubytování ve Vranově nad Dyjí, ubitovanie vranov nad dyjí, vranov nad dyjí ubytovaní, hotel ve vranově,  vranov ubytování, zámecký hotel vranov, penzion Idyla, pension Idyla, penzion Inspira, pension Inspira, penzion Herold, pension Herold, hotel peklo, penzion permoník, pension permoník, penzion fulda, pension fulda, penzion-starecasy,  slunicko-penzion,  hotelpeklo, navstivtevranovsko.cz, trivago.cz , vranov.info , penzion u hradku,racin.cz, racin, pensionfulda,